All products

1270 products

Showing 793 - 828 of 1270 products

Showing 793 - 828 of 1270 products
View
Save £0.95
Roller Extending Pole for GRP Roofing Clever Shield Extending Pole, Flexitec 2020, GRP ROOF 1010, Roller, Tools
Clever Shield Roller Extending Pole
Sale price£6.30 Regular price£7.25
£6.30 / item
Save £2.34
Soudal Trade Roof & Gutter flashing sealant - gutter repair Soudal flashing sealant, gutter repair, gutter sealant,Soudal Trade Roof & Gutter flashing sealant - gutter repair Soudal flashing sealant, gutter repair, gutter sealant,
Soudal Roof & Gutter Sealant
Sale priceFrom £31.96 Regular price£34.30
£9.18 / l
Choose options
Soudal Roof and Insulation Expanding Foam GENIUS GUN® Soudal Expanding Foam, gap filler, gap filling, gap sealant,
Save £249.27
VIP Coating Solutions Roof Coating Dispensing Gun - 600ml VIP Coating Solutions Flat Roof Coating, Flat RoofVIP Coating Solutions Roof Coating Dispensing Gun - 600ml VIP Coating Solutions Flat Roof Coating, Flat Roof
VIP Coating Solutions Roof Coating Dispensing Gun - 600ml
Sale price£517.71 Regular price£766.98
£862.85 / l
Rubber Promenade Balcony Tiles Clever Shield - Asset Protection balcony accessories, Coating Ancillaries, Flexitec
Clever Shield Rubber Promenade Balcony Tiles
Sale price£11.70
£11.70 / item
Save £2.47
Rubber Roofing Contact Adhesive ClassicBond classicbond, dpc, dpm membrane, EPDM, EPDM MembraneRubber Roofing Contact Adhesive ClassicBond classicbond, dpc, dpm membrane, EPDM, EPDM Membrane
ClassicBond Rubber Roofing Contact Adhesive
Sale priceFrom £16.32 Regular price£18.79
£16.32 / l
Choose options
Save £4.93
Rubber Wall Seal 110mm for Waterproofing Wykamol Basement Drainage, Basement Pump, Basement Pumps, Basement Sump,Rubber Wall Seal 110mm for Waterproofing Wykamol Basement Drainage, Basement Pump, Basement Pumps, Basement Sump,
Wykamol Rubber Wall Seal 110 mm
Sale priceFrom £32.90 Regular price£37.83
£32.90 / item
Choose options
Rubber Wall Seal 110mm for Tanks & Chambers Edincare Basement Drainage, Basement Pump, Basement Pumps, Basement Sump,
Edincare Rubber Wall Seal 110mm
Sale price£32.90
£32.90 / item
Save £1.90
Rubber Wall Seal 50mm for Waterproofing Wykamol Basement Drainage, Basement Pump, Basement Pumps, Basement Sump,
Wykamol Rubber Wall Seal 50 mm
Sale price£32.90 Regular price£34.80
£32.90 / item
Save £8.04
safelease formwork release agent
Adomast Safelease Formwork Release Agent
Sale priceFrom £30.59 Regular price£38.63
£6.12 / l
Choose options
Save £3.01
safestrike mould release agent
Adomast Safestrike Mould Release Agent
Sale priceFrom £29.99 Regular price£33.00
£6.00 / l
Choose options
Save £5.34
safetard gel concrete surface retarder
Adomast Safetard Gel concrete surface retarder
Sale price£53.99 Regular price£59.33
£2.16 / l
Save £1.98
safetard liquid concrete retarder
Adomast Safetard Liquid Concrete Surface Retarder
Sale priceFrom £13.20 Regular price£15.18
£2.64 / l
Choose options
Save £15.64
SBR Latex for Waterproof Concrete Mixes Wykamol Additive, Cement Render Additive, cementitious additive, cementitiousSBR Latex for Waterproof Concrete Mixes Wykamol Additive, Cement Render Additive, cementitious additive, cementitious
Clever Shield SBR Latex - Chemical and Water Resistance Additive
Sale priceFrom £21.99 Regular price£37.63
£4.40 / l
Choose options
Sikadur Combiflex SG-10 M waterproof joint sealing tape roll
Sika SDR Combiflex SG10/M/100 25m
Sale price£633.00
£25.32 / m
Save £61.18
SDS Bits Waterproofing Armeg SDS + Bits, Brick Plugs, cob plugs, Membrane Fixings, Membrane PlugsSDS Bits Waterproofing Armeg SDS + Bits, Brick Plugs, cob plugs, Membrane Fixings, Membrane Plugs
Newton Waterproofing SDS Drill Bits
Sale priceFrom £7.82 Regular price£69.00
£7.82 / item
Choose options
Save £2.64
Soudal Sealant Remover polymer remover sealant remover, Soudal gap filler, gap filling, gap sealant, gap-filller,
Soudal Sealant Remover
Sale price£41.66 Regular price£44.30
£104.15 / l
Sealing for Concrete Spacers BeSealed Clever Shield - Asset ProtectionSealing for Concrete Spacers BeSealed Clever Shield - Asset Protection
Clever Shield Sealing Plug for Concrete Spacers
Sale priceFrom £135.99
£1.36 / item
Choose options
Save £11.61
Self Adhesive EPDM Drain Outlets Clever Shield - Asset Protection EPDM, resitrix, RESITRIX® SKSelf Adhesive EPDM Drain Outlets Clever Shield - Asset Protection EPDM, resitrix, RESITRIX® SK
Clever Shield Self Adhesive Drain Outlet
Sale priceFrom £77.40 Regular price£89.01
£77.40 / item
Choose options
Save £3.65
Soudal Self Adhesive Sealing Tape sanitary-range Sealants Soudal sanitary-range, Sealants, SoudalSoudal Self Adhesive Sealing Tape sanitary-range Sealants Soudal sanitary-range, Sealants, Soudal
Soudal Self Adhesive Sealing Tape
Sale priceFrom £174.55 Regular price£178.20
£7,934.09 / m
Choose options
Save £23.25
Sikaflex PRO-3 Purform polyurethane joint sealant cartridge
Sika SFX PRO 3 Purform 20 x 600ml
Sale price£155.00 Regular price£178.25
£12.92 / l
Shed Roof Edge Trim ClassicBond classicbond, dpm membrane, EPDM, EPDM Membrane, EPDM TrimShed Roof Edge Trim ClassicBond classicbond, dpm membrane, EPDM, EPDM Membrane, EPDM Trim
ClassicBond Shed Roof Edge Trim 2m
Sale price£6.23
£3.12 / m
Save £149.69
Shed Rubber Roof Kit - SkyGuard® ClassicBond classicbond, dpc, dpm membrane, EPDM, EPDM Membrane
ClassicBond Shed Rubber Roof Kit - SkyGuard
Sale priceFrom £48.34 Regular price£198.03
£0.21 / m2
Choose options
Save £12.51
Sika Sika Bonding Primer (5 L) balcony waterproof coating, Sika balcony waterproof coating, building materialSika Sika Bonding Primer (5 L) balcony waterproof coating, Sika balcony waterproof coating, building material
Sika Sika Bonding Primer (5 L)
Sale price£83.44 Regular price£95.95
£16.69 / l
Heavy duty aluminium sealant gun
Sika Sika Bulk Gun 600ml
Sale price£39.99
£1.60 / m
Save £67.76
Sika Concrete Primer (11.5 L 4.5 L 1 L) Flat Roof Sika Flat Roof Coating, Flat Roof Waterproofing, Floor Coating, floorSika Concrete Primer (11.5 L 4.5 L 1 L) Flat Roof Sika Flat Roof Coating, Flat Roof Waterproofing, Floor Coating, floor
Sika Sika Concrete Primer (11.5 L, 4.5 L, 1 L)
Sale priceFrom £51.99 Regular price£119.75
£18.26 / l
Choose options
Save £12.75
Sika Extender T 1KG Improve control of Sikafloor® resins with Sika® Extender T. Ideal for vertical surfaces textures &
Sika Sika Extender T 1KG
Sale price£85.00 Regular price£97.75
£85.00 / kg
Save £31.13
Sika Metal Primer (5L) Grey Flat Roof Coating Flat Sika Flat Roof Coating, Flat Roof Waterproofing, Floor Coating,
Sika Sika Metal Primer (5L) Grey
Sale price£207.59 Regular price£238.72
£41.52 / l
Save £6.75
Concrete bonding primer
Sika Sika Monotop 1010
Sale price£44.99 Regular price£51.74
£1.80 / kg
Save £6.90
Class R4 concrete repair mortar
Sika Sika Monotop 4012
Sale price£45.99 Regular price£52.89
£1.84 / kg
Save £31.51
Sika MonoTop 615 concrete repair mortar product bag packaging
Sika Sika Monotop 615 Concrete Repair Mortar 25kg
Sale price£49.61 Regular price£81.12
£1.98 / kg
Save £107.77
Sika Primer 600 12.5 KG for S - Vap VCL balcony Sika balcony waterproof coating, building material suppliers, BuildingSika Primer 600 12.5 KG for S - Vap VCL balcony Sika balcony waterproof coating, building material suppliers, Building
Sika Sika Primer 600 12.5 KG
Sale price£179.99 Regular price£287.76
£14.40 / kg
Save £15.90
Sika Reactivation Primer 5L Sika® Reactivation Primer for recoating liquid roofing systems. Restores adhesion beyondSika Sika Bonding Primer (5 L) balcony waterproof coating, Sika balcony waterproof coating, building material
Sika Sika Reactivation Primer 5L
Sale price£106.02 Regular price£121.92
£21.20 / l
Save £390.73
Sika Reemat Premium Reinforcement Chopped Strand Sika Chopped Strand Matting, Coating Ancillaries, Flat Roof Coating,Sika Reemat Premium Reinforcement Chopped Strand Sika Chopped Strand Matting, Coating Ancillaries, Flat Roof Coating,
Sika Sika Reemat Premium Reinforcement
Sale priceFrom £329.99 Regular price£720.72
£12.22 / m2
Choose options
Save £214.91
Sika S-Vap 5000E SA Vapor Control Layer Sika Coating Ancillaries, Flat Roof, Flat Roof Coating, Flat RoofSika S-Vap 5000E SA Vapor Control Layer Sika Coating Ancillaries, Flat Roof, Flat Roof Coating, Flat Roof
Sika Sika S-Vap 5000E SA - Self-Adhesive Vapour Control Layer 30m x 1.08m
Sale price£398.99 Regular price£613.90
£12.31 / m2
Save £615.03
Sika Sikalastic 810 15 L Adhesion Promoting Primer Flat Sika Flat Roof Coating, Flat Roof Waterproofing, Floor Coating,Sika Sikalastic 810 15 L Adhesion Promoting Primer Flat Sika Flat Roof Coating, Flat Roof Waterproofing, Floor Coating,
Sika Sika Sikalastic 810 15 L Adhesion Promoting Primer
Sale price£722.99 Regular price£1,338.02
£48.20 / l

Recently viewed

What Our Customers Say

Very good 4.7/5

Exceptional Advice & Support

Hands down in all of my reviews I've done in 21+ years, Clever Shield Coatings is one I'll always remember as the staff are friendly & passionate about their job - looking out for the customer and getting the job done right first time.

S

Sunny

Verified customer

Fast, friendly and reliable…

Fast, friendly and reliable. I was able to get my job done quickly and my customer was happy with the prices.

Thanks.

K

Kamil

Verified customer

Exceptional Advice & Support

We have been using clever shield (dealing with Richard) for over 2 years. They always give good service deliveries on time and even give technical advise when needed.

J

JAC

Verified customer

Really helpful! great service

Spoke to technical for some advice on the product and it was really helpful, great service

T

Tina Mansfield

Verified customer

Great company / knowledgeable

What a great company - knowledge about the products, spent lots of time talking me through everything - if only every company was like this one !

O

Ostler Info

Verified customer

Great company and speedy delivery

Really great company to deal with,excellent customer service,speedy delivery will definitely recommend and use again as a satisfied customer

D

Del Upson

Verified customer

Great Technical Support

Great technical support and advice on wykamol products would highly recommend this company

S

Shirley

Verified customer

Highly Recommended

S

Sandra Dow

Verified customer