All products

1270 products

Showing 721 - 756 of 1270 products

Showing 721 - 756 of 1270 products
View
Save £4.87
Soudal PRO 40P - PU Wood Adhesive Soudal Soudal Soudal SoudalSoudal PRO 40P - PU Wood Adhesive Soudal Soudal Soudal Soudal
Soudal PRO 40P - PU Wood Adhesive
Sale price£81.43 Regular price£86.30
£16.29 / kg
Save £4.87
Soudal PRO 45P - Fast PU Wood Adhesive Soudal Soudal Soudal SoudalSoudal PRO 45P - Fast PU Wood Adhesive Soudal Soudal Soudal Soudal
Soudal PRO 45P - Fast PU Wood Adhesive
Sale price£81.43 Regular price£86.30
£16.29 / kg
Save £28.34
PROCOVER FLEX Structural Joint Cover for Industrial Floors Aluminium Joint Cover, Commercial Floor Joint, concretePROCOVER FLEX Structural Joint Cover for Industrial Floors Aluminium Joint Cover, Commercial Floor Joint, concrete
Mapei PROCOVER FLEX 4m
Sale price£141.68 Regular price£170.02
£35.42 / m
Professional Roof Installation Kit Clever Shield Professional Installation Kit, roof paint, Tools
Clever Shield Professional Installation Kit
Sale price£45.00
£45.00 / item
Save £53.13
Protech GM Super Waterproofing Membrane Waterproofing Basement Membrane, External Type A Waterproofing, gas barrier
Newton Waterproofing Protech GM Super
Sale price£475.86 Regular price£528.99
£4.76 / m2
Save £108.55
Protech VOC Flex Gas Barrier Membrane Waterproofing Basement Membrane, External Type A Waterproofing, gas barrier
Newton Waterproofing Protech VOC Flex
Sale price£1,206.65 Regular price£1,315.20
£12.07 / m2
Save £139.33
Protech VOC Flex Starter Band Gas Barrier Waterproofing Basement Membrane, External Type A Waterproofing, gas barrier
Newton Waterproofing Protech VOC Flex Starter Band
Sale price£737.03 Regular price£876.36
£14.74 / m2
Save £2.24
Soudal PROTECT ALL - GENIUS SPRAY genius-range genius-range Soudal genius-range, Soudal
Soudal PROTECT ALL - GENIUS SPRAY
Sale price£31.96 Regular price£34.20
£106.53 / l
Save £49.15
PROVAP SA Self-Adhesive Vapor Barrier EleRoof Coating Ancillaries, Flat Roof, Flat Roof Coating, gas barrier membranes,
Eleroof PROVAP S/A - High-Performance Self-Adhesive Vapour & Gas Barrier
Sale price£249.99 Regular price£299.14
£8.33 / m2
PU Sealant & Trim Adhesive for GRP Roofs Clever Shield Adhesive, Adhesives, Flexitec 2020, gap filler, gap filling
Clever Shield PU Sealant and Trim Adhesive
Sale price£11.00
£36.67 / l
Soudal PU-20P PARQUET ADHESIVE flooring-range PARQUET FLOOR Soudal Adhesive, Floor Coating, flooring-range, PARQUETSoudal PU-20P PARQUET ADHESIVE flooring-range PARQUET FLOOR Soudal Adhesive, Floor Coating, flooring-range, PARQUET
Soudal PU-20P PARQUET ADHESIVE
Sale price£120.18
£20.03 / kg
Save £11.78
Soudal (D4) Adhesives all weather adhesive bonding Soudal Adhesive, Adhesives, all weather adhesive, bonding adhesive,
Soudal Purocol (D4)
Sale price£117.32 Regular price£129.10
£378.45 / l
Soudal (D4) Soudal Soudal Soudal gap filler, gap filling, gap sealant, gap-filller, Soudal
Soudal Purocol Express (D4)
Sale price£6.74
£21.74 / l
Save £2,962.79
PURTOP 1000 N Polyurea Roof Coating Mapei Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof Coating
Tecnopol PURTOP 1000 N - Spray-Applied Polyurea 450kg
Sale price£4,640.00 Regular price£7,602.79
£10.31 / kg
Save £417.26
Purtop 200 Polyurea Waterproofing Membrane Mapei Ch, Fast Curing Polyurea, Industrial Waterproofing, Polyurea, PolyureaPurtop 200 Polyurea Waterproofing Membrane 14kg Durable 100% solid hand-applied polyurea membrane for roofs concrete
Mapei Purtop 200 Polyurea - Pallet Rates
Sale priceFrom £2,086.29 Regular price£2,503.55
£149.02 / 10g
Choose options
Save £110.00
Purtop 200 Polyurea Waterproofing Membrane Mapei Ch, Fast Curing Polyurea, Industrial Waterproofing, Polyurea, PolyureaPurtop 200 Polyurea Waterproofing Membrane 14kg Durable 100% solid hand-applied polyurea membrane for roofs concrete
Mapei Purtop 200 Polyurea Waterproofing Membrane 14kg
Sale price£180.00 Regular price£290.00
£12.86 / kg
Save £86.33
PURTOP ADY Polyurethane Roof Paint Admixture Mapei Car Park Deck, Car Park Decks, Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium
Mapei PURTOP ADY Liquid Admixture 15kg
Sale price£166.66 Regular price£252.99
£11.11 / kg
Save £966.61
Mapei Purtop Easy Liquid Waterproofing Membrane Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat RoofPurtop Easy polyurethane liquid roof coating – BBA approved waterproofing membrane for flat roofs, balconies, and terraces
Tecnopol Purtop Easy - Pallet Rates 10 x 15kg
Sale price£1,199.99 Regular price£2,166.60
£8.00 / kg
Save £61.71
Mapei Purtop Easy Liquid Waterproofing Membrane Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat RoofMapei Purtop Easy Liquid Waterproofing Membrane Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof
Tecnopol Purtop Easy 15kg
Sale price£154.95 Regular price£216.66
£10.33 / kg
Save £17.00
Purtop Easy DW - WRAS Approved Purtop Easy DW is a two-component PU membrane for potable water tanks with WRASPurtop Easy DW - WRAS Approved Purtop Easy DW is a two-component PU membrane for potable water tanks with WRAS
Tecnopol Purtop Easy DW - WRAS Approved
Sale price£256.00 Regular price£273.00
£17.07 / kg
Save £242.84
Purtop Easy T Polyurethane Roof Coating Mapei Car Park Deck, Car Park Decks, epoxy primer, Flat Roof, Flat Roof Coating
Mapei Purtop Easy T - Pallet Rates
Sale priceFrom £2,185.56 Regular price£2,428.40
£218.56 / 20kg
Choose options
Save £48.57
Purtop Easy T Polyurethane Roof Coating Mapei Car Park Deck, Car Park Decks, epoxy primer, Flat Roof, Flat Roof Coating
Mapei Purtop Easy T 5kg
Sale price£242.84 Regular price£291.41
£48.57 / kg
Save £12.56
Soudal PVCu Gap Filler bonding adhesive gutter repair, Soudal Adhesive, bonding adhesive, gap filler, gap filling, gap
Soudal PVCu Gap Filler
Sale price£210.44 Regular price£223.00
£58.46 / l
Save £744.70
Quadproof - With a 14-layer co-extruded structure—including two EVOH layers—this membrane offers exceptional resistance to Methane, Radon, CO₂, VOCs, and Hydrocarbons.Quadproof Evolution Gas Barrier & Waterproof Wykamol External Type A Waterproofing, gas barrier membranes, Gas
Wykamol Quadproof Evolution Gas Membrane
Sale priceFrom £69.30 Regular price£814.00
£6.51 / m2
Choose options
Save £622.25
Quadproof - With a 14-layer co-extruded structure—including two EVOH layers—this membrane offers exceptional resistance to Methane, Radon, CO₂, VOCs, and Hydrocarbons.Quadproof Evolution Gas Barrier & Waterproof Wykamol External Type A Waterproofing, gas barrier membranes, Gas
Wykamol Quadproof Evolution Gas Membrane - Pallet Rates
Sale priceFrom £3,111.25 Regular price£3,733.50
£6.18 / m2
Choose options
Save £306.66
Quadproof Gas Barrier Membrane for Building Wykamol External Type A Waterproofing, gas, Gas Barrier, gas barrierQuadproof Gas Barrier Membrane for Building Wykamol External Type A Waterproofing, gas, Gas Barrier, gas barrier
Wykamol Quadproof Gas Membrane - Pallet Rates
Sale priceFrom £1,533.30 Regular price£1,839.96
£3.83 / m2
Choose options
Save £96.84
Quadproof Gas Barrier Membrane for Building Wykamol External Type A Waterproofing, gas, Gas Barrier, gas barrierQuadproof Gas Barrier Membrane for Building Wykamol External Type A Waterproofing, gas, Gas Barrier, gas barrier
Wykamol Quadproof Gas Membrane 40m x 2m
Sale price£322.80 Regular price£419.64
£4.04 / m2
Save £661.19
Quadproof Ultra Membrane 50m2 Waterproofing Wykamol External Type A Waterproofing, gas, Gas Barrier, gas barrierQuadproof Ultra Membrane 50m2 Waterproofing Wykamol External Type A Waterproofing, gas, Gas Barrier, gas barrier
Wykamol Quadproof Ultra Gas Membrane 50m2 - Pallet Rates
Sale priceFrom £3,305.95 Regular price£3,967.14
£13.36 / m2
Choose options
Save £130.01
Quadproof Ultra Membrane 50m2 Waterproofing Wykamol External Type A Waterproofing, gas, Gas Barrier, gas barrierQuadproof Ultra Membrane 50m2 Waterproofing Wykamol External Type A Waterproofing, gas, Gas Barrier, gas barrier
Wykamol Quadproof Ultra Membrane 1.65m x 30m
Sale price£695.99 Regular price£826.00
£13.92 / m2
Save £28.80
“MAPEI QUARZO washed kiln-dried quartz sand for epoxy and polyurethane resin flooring – 25 kg bag”
Mapei Quarzo Aggregate
Sale price£288.00 Regular price£316.80
£11.52 / kg
Choose options
Save £4,280.00
QuickDeck Car Park Decking System VIP Coating Solutions Car Park Deck, Car Park Decks, Elastocoat BASF PolyureaQuickDeck Car Park Decking System VIP Coating Solutions Car Park Deck, Car Park Decks, Elastocoat BASF Polyurea
VIP Coating Solutions QuickDeck Car Park Decking System
Sale price£3,700.00 Regular price£7,980.00
£8.71 / kg
Save £850.00
VIP Coating Solutions QuickSpray Supreme W - Water VIP Coating Solutions High Elongation, Hydrophobic, Liquid Coating,VIP Coating Solutions QuickSpray Supreme W - Water VIP Coating Solutions High Elongation, Hydrophobic, Liquid Coating,
Save £151.83
visqueen radon r400 membrane roll red radon barrier damp proof membranevisqueen radon r400 membrane roll red radon barrier damp proof membrane
Visqueen Radon R400 Membrane 4m x 20m
Sale price£209.00 Regular price£360.83
£2.61 / m2
Save £1.32
Rapid 5 Minute Epoxy Adhesive Sylmasta Adhesive, Epoxy Adhesive, Rapid 5 Minute, Sylmasta Metal RepairRapid 5 Minute Epoxy Adhesive Sylmasta Adhesive, Epoxy Adhesive, Rapid 5 Minute, Sylmasta Metal Repair
Sylmasta Rapid 5 Minute Epoxy Adhesive
Sale priceFrom £8.80 Regular price£10.12
£352.00 / l
Choose options
Save £649.00
RAVAPROOF STICKY VB 0.5MM AL – Self-Adhesive VCL Clever Shield Coating Ancillaries, Flat Roof, Flat Roof Coating,RAVAPROOF STICKY VB 0.5MM AL – Self-Adhesive VCL Clever Shield Coating Ancillaries, Flat Roof, Flat Roof Coating,
Clever Shield RAVAPROOF STICKY VB 0.5MM AL - Self-Adhesive Vapour Control Layer
Sale price£2,350.00 Regular price£2,999.00
£4.70 / m
Save £44.44
Recticel Eurothane Eurodeck PIR insulation boardRecticel Eurothane Eurodeck PIR insulation board

Recently viewed

What Our Customers Say

Very good 4.7/5

Exceptional Advice & Support

Hands down in all of my reviews I've done in 21+ years, Clever Shield Coatings is one I'll always remember as the staff are friendly & passionate about their job - looking out for the customer and getting the job done right first time.

S

Sunny

Verified customer

Fast, friendly and reliable…

Fast, friendly and reliable. I was able to get my job done quickly and my customer was happy with the prices.

Thanks.

K

Kamil

Verified customer

Exceptional Advice & Support

We have been using clever shield (dealing with Richard) for over 2 years. They always give good service deliveries on time and even give technical advise when needed.

J

JAC

Verified customer

Really helpful! great service

Spoke to technical for some advice on the product and it was really helpful, great service

T

Tina Mansfield

Verified customer

Great company / knowledgeable

What a great company - knowledge about the products, spent lots of time talking me through everything - if only every company was like this one !

O

Ostler Info

Verified customer

Great company and speedy delivery

Really great company to deal with,excellent customer service,speedy delivery will definitely recommend and use again as a satisfied customer

D

Del Upson

Verified customer

Great Technical Support

Great technical support and advice on wykamol products would highly recommend this company

S

Shirley

Verified customer

Highly Recommended

S

Sandra Dow

Verified customer