All products

1270 products

Showing 685 - 720 of 1270 products

Showing 685 - 720 of 1270 products
View
Save £10.35
PCP reinforcement fleece for liquid waterproofing
PCP PCP Reinforcemet Fleece Roll
Sale priceFrom £68.99 Regular price£79.34
Choose options
Save £3.00
PEELAFFIX20 EPDM Waterproofing Membrane Peelafix Eagle, EPDM Adhesive, EPDM Membrane, EPDM Sealant, Flat RoofPEELAFFIX20 EPDM Waterproofing Membrane Peelafix Eagle, EPDM Adhesive, EPDM Membrane, EPDM Sealant, Flat Roof
Peelafix PEELAFFIX20 EPDM
Sale priceFrom £8.99 Regular price£11.99
£11.40 / m
Save £3.96
Pegakote Epoxy Floor Coating Rust-Oleum Pegakote epoxy coating, epoxy floor sealer, Epoxy Resin, epoxy resin floorPegakote Epoxy Floor Coating Rust-Oleum Pegakote epoxy coating, epoxy floor sealer, Epoxy Resin, epoxy resin floor
Rust-Oleum Pegakote Pegakote Epoxy Floor Coating
Sale priceFrom £169.99 Regular price£173.95
£34.00 / l
Choose options
Penny Roller Clever Shield Penny Roller, ToolsPenny Roller Clever Shield Penny Roller, Tools
Clever Shield Penny Roller
Sale price£18.00
£18.00 / item
Save £29.54
SylWrap Pipe Repair Contractor Case Sylmasta Contractor Case, Multiple Repairs, Pipe Repair, Sylmasta Metal Repair, WRASSylWrap Pipe Repair Contractor Case Sylmasta Contractor Case, Multiple Repairs, Pipe Repair, Sylmasta Metal Repair, WRAS
Sylmasta Pipe Repair Contractor Case - For Multiple Repairs
Sale priceFrom £196.98 Regular price£226.52
£196.98 / item
Choose options
Save £283.04
Mapei Planitop 100 25kg Bag, a quick-setting fine mortar for repairing and smoothing concrete and render surfaces, ideal for small repairs and surface finishing.Planitop 100 25kg Planitop 100 quick-setting fine mortar, ideal for repairing & smoothing concrete and render. Perfect
Mapei Planitop 100 25kg
Sale price£1,415.20 Regular price£1,698.24
£56.61 / kg
Save £257.18
Planitop 200 Skimming Mortar for Building Professionals cementitious pallet rate, cementitious skimming mortar,Planitop 200 25kg Planitop 200 skimming mortar, water-repellent fine-textured finish for smoothing concrete renders &
Mapei Planitop 200 25kg
Sale price£1,393.88 Regular price£1,651.06
£1.39 / kg
Save £27.10
Planitop Fast 330 Rapid Setting Levelling Mortar Online cementitious pallet rate, Construction Materials, ExteriorPlanitop Fast 330 Rapid Setting Levelling Mortar Online cementitious pallet rate, Construction Materials, Exterior
Mapei Planitop Fast 330 Rapid-Set Levelling Mortar
Sale price£180.65 Regular price£207.75
£7.23 / kg
Planitop HDM Maxi Polyurethane Roof Paint Mapei Mapei Car Park Deck, Car Park Decks, cementitious sealant, cementitious
Save £32.56
Planitop HDM Restauro High-Ductility Mortar for Pros Brick Restoration, Cement Mortar, Civil Engineering Repair,Planitop HDM Restauro High-Ductility Mortar for Pros Brick Restoration, Cement Mortar, Civil Engineering Repair,
Mapei Planitop HDM Restauro 30kg Kit
Sale price£217.05 Regular price£249.61
£7.24 / kg
Save £79.98
Planitop Mineral Textured Render Finish for Construction 1.5 mm render, basement wall insulation mortar, ceiling
Mapei Planitop Mineral 25kg
Sale price£399.90 Regular price£479.88
£16.00 / kg
Save £1.50
Plastic Float Bracket for Mini Float Switch Edincare Basement Drainage, Basement Pump, Basement Pumps, Basement Sump,
Edincare Plastic float bracket for mini float switch (red)
Sale price£16.50 Regular price£18.00
£16.50 / item
Save £12.00
PLASTIMUL Polyurethane Roof Paint Mapei #BituminousWaterproofing #WaterproofAdhesive #Plastimul
Mapei PLASTIMUL Bituminous Emulsion Waterproofing and Adhesive Solution 20kg
Sale price£120.00 Regular price£132.00
£6.00 / kg
Save £113.38
"Polydren PP HT non-woven polypropylene geotextile for waterproofing, offering high tensile strength, UV stability, and excellent permeability for construction projects."
Mapei Polydren PP HT
Sale price£755.87 Regular price£869.25
£9.45 / m2
Save £13.35
Polymer Admixture 850 polymer bonding agent for cement mortars
Flexcrete Polymer Admixture 850
Sale price£88.99 Regular price£102.34
Save £20.40
ULTRAPERM Max roof underlay
GCP Powerlon Ultraperm Max
Sale price£135.99 Regular price£156.39
Save £10.35
ULTRAPERM Premium roof underlay
GCP Powerlon Ultraperm Premium
Sale priceFrom £68.99 Regular price£79.34
Choose options
Save £7.65
ULTRAPERM Standard roof underlay
GCP Powerlon Ultraperm Standard
Sale priceFrom £50.99 Regular price£58.64
Choose options
Save £166.01
PPS Dual V6 packaged basement pump station with twin V6 pumps and HDPE chamber
PPS PPS Dual V3 Package Pump Station
Sale price£859.99 Regular price£1,026.00
£859.99 / item
Save £299.10
Dual V4 basement pump station for high head discharge applications
PPS PPS Dual V4 Package Pump Station
Sale price£1,299.90 Regular price£1,599.00
£1,299.90 / item
Save £299.01
PPS Dual V6 packaged basement pump station with twin V6 pumps and HDPE chamber
PPS PPS Dual V6 Package Pump Station
Sale price£1,499.99 Regular price£1,799.00
£1,499.99 / item
Save £269.81
PPS Dual V6 packaged basement pump station with twin V6 pumps and HDPE chamber
PPS PPS Foul V3 Sump Pump
Sale price£1,070.19 Regular price£1,340.00
£1,070.19 / item
Save £149.01
PPS Hi-PowerMaxx2 high-capacity battery backup unit for V4 and V6 pump systems
PPS PPS Hi-PowerMaxx2 High-Capacity Battery Backup Unit
Sale price£2,449.99 Regular price£2,599.00
£2,449.99 / item
Save £150.01
PPS Hi-PowerMaxx2 XL battery backup unit for foul water pump systems
PPS PPS Hi-PowerMaxx2 XL Battery Backup Unit for Pump Systems
Sale price£3,985.99 Regular price£4,136.00
£3,985.99 / item
Save £76.01
PPS PowerMaxx2 battery backup unit for V-Series / V3 pump systems
PPS PPS PowerMaxx2 Battery Backup Unit for Pump Systems
Sale price£899.99 Regular price£976.00
£899.99 / item
Save £51.30
Single V3 packaged basement pump station for cavity drain waterproofing systemsPPS V3 Chamber dimensions
PPS PPS Single V3 Package Pump Station
Sale priceFrom £199.90 Regular price£251.20
£593.99 / item
Choose options
Save £6.07
Soudal Primer 100 Primer protective coatings & sealants, Soudal Primer, protective coatings & sealants, Sealant,
Soudal Primer 100
Sale price£120.23 Regular price£126.30
£240.46 / l
Save £5.41
Soudal Primer 150 Adhesives expansion joint primer ms Soudal Adhesive, Adhesives, ms polymer primer, Primer, Primers
Soudal Primer 150
Sale price£137.69 Regular price£143.10
£45.90 / l
Save £23.41
Application of PRIMER EP 100W on a non-absorbent tiled surface as a base layer for waterproofing membrane installation
Mapei PRIMER EP 100W Solvent-Free Epoxy Primer 20kg
Sale price£293.65 Regular price£317.06
£14.68 / kg
Application of PRIMER EP RUSTOP on a steel beam, forming a corrosion-resistant epoxy base layer for industrial protection.
Mapei PRIMER EP RUSTOP 5kg
Sale price£116.74
£23.35 / kg
Save £63.44
Mapei Car Park Deck, Car Park Decks, epoxy primer, Flat Roof, Flat Roof Coating
Mapei PRIMER FT 6.1kg
Sale price£153.22 Regular price£216.66
£25.12 / kg
Primer R30 fast-drying polyurethane primer for overlays and overlaps of polyurethane-based waterproofing membranes.
Mapei Purtop Easy Liquid Waterproofing Membrane Mapei Car Park Deck, Car Park Decks, epoxy primer, Flat Roof, Flat Roof
Mapei PRIMER SN Primer 20kg
Sale price£269.80
£13.49 / kg
Save £6.73
Soudal PRO 10D - White wood adhesive Soudal Soudal Soudal SoudalSoudal PRO 10D - White wood adhesive Soudal Soudal Soudal Soudal
Soudal PRO 10D - White wood adhesive
Sale priceFrom £112.47 Regular price£119.20
£6.74 / kg
Choose options
Save £5.36
Soudal PRO 20D - Ultra Fast Wood Adh. Soudal Timber Soudal Adhesive, Soudal, Timber adhesiveSoudal PRO 20D - Ultra Fast Wood Adh. Soudal Timber Soudal Adhesive, Soudal, Timber adhesive
Soudal PRO 20D - Ultra Fast Wood Adh.
Sale priceFrom £35.84 Regular price£41.20
£7.17 / kg
Choose options
Save £2.76
Soudal PRO 30D - Water Wood Adh. Soudal Soudal Soudal SoudalSoudal PRO 30D - Water Wood Adh. Soudal Soudal Soudal Soudal
Soudal PRO 30D - Water Wood Adh.
Sale priceFrom £35.84 Regular price£38.60
£7.17 / kg
Choose options

Recently viewed

What Our Customers Say

Very good 4.7/5

Exceptional Advice & Support

Hands down in all of my reviews I've done in 21+ years, Clever Shield Coatings is one I'll always remember as the staff are friendly & passionate about their job - looking out for the customer and getting the job done right first time.

S

Sunny

Verified customer

Fast, friendly and reliable…

Fast, friendly and reliable. I was able to get my job done quickly and my customer was happy with the prices.

Thanks.

K

Kamil

Verified customer

Exceptional Advice & Support

We have been using clever shield (dealing with Richard) for over 2 years. They always give good service deliveries on time and even give technical advise when needed.

J

JAC

Verified customer

Really helpful! great service

Spoke to technical for some advice on the product and it was really helpful, great service

T

Tina Mansfield

Verified customer

Great company / knowledgeable

What a great company - knowledge about the products, spent lots of time talking me through everything - if only every company was like this one !

O

Ostler Info

Verified customer

Great company and speedy delivery

Really great company to deal with,excellent customer service,speedy delivery will definitely recommend and use again as a satisfied customer

D

Del Upson

Verified customer

Great Technical Support

Great technical support and advice on wykamol products would highly recommend this company

S

Shirley

Verified customer

Highly Recommended

S

Sandra Dow

Verified customer