All products

1270 products

Showing 217 - 252 of 1270 products

Showing 217 - 252 of 1270 products
View
Save £7.45
Fibreglass Tape for Composite Repairs Sylmasta Fibreglass Tape, GRP, Making Composite Repairs, Sylmasta Metal Repair
Sylmasta Fibreglass Tape - For Making Composite Repairs
Sale priceFrom £49.67 Regular price£57.12
£0.99 / m
Choose options
Save £40.13
Filoform Sealant Filoform Below Ground Joint Sealing, cable duct sealant, Cable Sealant, Damp Proofing Membranes &Filoform Sealant Filoform Below Ground Joint Sealing, cable duct sealant, Cable Sealant, Damp Proofing Membranes &
Filoform Filoform Filoseal+
Sale priceFrom £6.82 Regular price£46.95
£98.51 / item
Choose options
Save £40.13
Filoform FiloSeal + HD Filoform Below Ground Joint Sealing, cable duct sealant, Cable Sealant, Damp Proofing MembranesFiloform FiloSeal + HD Filoform Below Ground Joint Sealing, cable duct sealant, Cable Sealant, Damp Proofing Membranes
Filoform Filoform FiloSeal+HD
Sale priceFrom £6.82 Regular price£46.95
£132.72 / item
Choose options
Save £40.13
Filoform Filoseal + HD Fire Filoform Below Ground Joint Sealing, cable duct sealant, Cable Sealant, Damp ProofingFiloform Filoseal + HD Fire Filoform Below Ground Joint Sealing, cable duct sealant, Cable Sealant, Damp Proofing
Filoform Filoform Filoseal+HD Fire
Sale priceFrom £6.82 Regular price£46.95
£194.10 / item
Choose options
Save £40.13
Filoform MD + Sealant Filoform Below Ground Joint Sealing, cable duct sealant, Cable Sealant, Damp Proofing Membranes &Filoform MD + Sealant Filoform Below Ground Joint Sealing, cable duct sealant, Cable Sealant, Damp Proofing Membranes &
Filoform Filoform MD+ Sealant
Sale priceFrom £6.82 Regular price£46.95
£46.32 / item
Choose options
Soudal Fire Cement Tr UK brick sealant concrete joint Soudal brick sealant, concrete joint sealer, Concrete Sealer,
Soudal Fire Cement Tr UK
Sale price£56.21
£16.15 / l
Soudal Fire Silicone B1 FR sealant elastic joint Soudal sealant, elastic joint sealant, Fire Rated, fire rated jointSoudal Fire Silicone B1 FR sealant elastic joint Soudal sealant, elastic joint sealant, Fire Rated, fire rated joint
Soudal Fire Silicone B1 FR
Sale priceFrom £176.49
£39.22 / l
Choose options
Soudal Firecement HT brick sealant chimeny sealant fire Soudal brick sealant, chimeny sealant, fire cement, Fire Rated,
Soudal Firecement HT
Sale price£67.85
£15.08 / l
Soudal Firecryl FR concrete joint sealer concrete sealant, Soudal concrete joint sealer, concrete sealant, sealant,Soudal Firecryl FR concrete joint sealer concrete sealant, Soudal concrete joint sealer, concrete sealant, sealant,
Soudal Firecryl FR
Sale priceFrom £52.33
£11.25 / l
Choose options
Flexi-Seal: Ultimate Hybrid Sealant Adhesive | All Weather | High Flexibility Soudal Adhesive, Adhesives, all weatherFlexi-Seal: Ultimate Hybrid Sealant Adhesive | All Weather | High Flexibility Soudal Adhesive, Adhesives, all weather
Soudal Fix All Flexi
Sale priceFrom £79.79
£275.14 / l
Choose options
High-performance Hybrid Polymer Adhesive | Fix ALL Floor & Wall | 4kg Bucket Soudal Adhesive, Fix All, floor adhesive,
Soudal Fix ALL Floor & Wall
Sale price£56.21
£14.05 / kg
Save £26.53
High Tack Invisible: Super Strong Hybrid Polymer Sealant Adhesive Soudal Adhesive, Adhesives, bonding adhesive,
Soudal Fix All High Tack Invisible
Sale price£102.77 Regular price£129.30
£354.38 / l
Save £10.70
Soudal Fix ALL Turbo White 290ml hybrid polymer adhesive for fast heavy‑duty bonding on wet and dry surfaces
Soudal Fix All Turbo 12 x 290ml
Sale price£98.40 Regular price£109.10
£28.28 / l
Choose options
Fix ALL ULTRA STRONG Mounting Tape: Permanent Bond for Various Materials Soudal Soudal
Soudal Fix ALL ULTRA STRONG MOUNTING TAPE
Sale price£53.30
£53.30 / item
Choose options
Save £18.38
Fix All X-Treme Power Express: Ultra-Strong Adhesive for Heavy Materials Soudal Adhesive, BONDING, bonding adhesive,
Soudal Fix All X-Treme Express
Sale price£107.62 Regular price£126.00
£384.36 / l
Save £40.91
FIXA Construction Chemicals logo – Polymera MS and Polymera MS Fluid waterproofing membranes
Fixa FIXA Polymera MS
Sale price£272.76 Regular price£313.67
£19.48 / kg
Save £40.91
FIXA MS Polymer waterproofing coating
Fixa FIXA Polymera MS Fluid
Sale price£272.76 Regular price£313.67
£19.48 / kg
Save £2.79
GRP Roof Vent 75mm Clever Shield Flexitec 2020, GRP, GRP Roof, GRP ROOF 1010, Vent 75mm
Clever Shield Flat Roof Breather Vent
Sale price£18.60 Regular price£21.39
£18.60 / item
Save £0.15
Buy Flexcrete Tiefill waterproof tie hole filler. Class R4 rapid-setting concrete repair mortar for formwork tie holes, grout holes and concrete voids.Flexcrete Flupp Plugs 22mm, 26mm and 32mm for sealing concrete formwork tie holes with Tiefill repair mortar
Clever Shield Flexcrete Tiefill – Waterproof Tie Hole Filler
Sale priceFrom £25.95 Regular price£26.10
£0.26 / item
Choose options
Save £66.42
Flexi-Tec 2020 GRP Kit (10m2) Flat Roof Solution Clever Shield Flexi-Tec 2020, flexitec, Flexitec 2020, GRP Kit (10m2),Flexi-Tec 2020 GRP Kit (10m2) Flat Roof Solution Clever Shield Flexi-Tec 2020, flexitec, Flexitec 2020, GRP Kit (10m2),
Clever Shield Flexi-Tec 2020 GRP Kit (10m2)
Sale price£442.80 Regular price£509.22
£44.28 / m2
Save £2.70
Flexitec 2020 Adhesion Test Kit Clever Shield Adhesion Test Kit, flexitec, Flexitec 2020, Liquid Coating, res-tecFlexitec 2020 Adhesion Test Kit Clever Shield Adhesion Test Kit, flexitec, Flexitec 2020, Liquid Coating, res-tec
Clever Shield Flexitec 2020 Adhesion Test Kit
Sale price£18.00 Regular price£20.70
£18.00 / item
Save £33.34
Flexitec 2020 Metal Primer for Roofing Clever Shield flexitec, Flexitec 2020, Metal Primer, res-tec, restecFlexitec 2020 Metal Primer for Roofing Clever Shield flexitec, Flexitec 2020, Metal Primer, res-tec, restec
Clever Shield Flexitec 2020 Metal Primer
Sale price£222.25 Regular price£255.59
£55.56 / l
Flexitec 2020 Powder Hardener Clever Shield flexitec, Flexitec 2020, Powder Hardener, res-tec, restecFlexitec 2020 Powder Hardener Clever Shield flexitec, Flexitec 2020, Powder Hardener, res-tec, restec
Clever Shield Flexitec 2020 Powder Hardener
Sale price£45.99
£45.99 / kg
Save £6.93
Flexitec 2020 Powder Hardener Clever Shield flexitec, Flexitec 2020, Powder Hardener, res-tec, restecFlexitec 2020 Powder Hardener Clever Shield flexitec, Flexitec 2020, Powder Hardener, res-tec, restec
Clever Shield Flexitec 2020 Powder Hardener
Sale price£46.20 Regular price£53.13
£46.20 / kg
Save £17.10
Flexitec 2020 Primer: High-Performance Substrate Primer Clever Shield flexitec, Flexitec 2020 Primer, res-tec, restecFlexitec 2020 Primer: High-Performance Substrate Primer Clever Shield flexitec, Flexitec 2020 Primer, res-tec, restec
Clever Shield Flexitec 2020 Primer
Sale price£114.00 Regular price£131.10
£22.80 / kg
Save £17.82
Flexitec 2020 Resin (Grey) by ResTec Clever Shield - Asset ProtectionFlexitec 2020 Resin (Grey) by ResTec Clever Shield - Asset Protection
Clever Shield Flexitec 2020 Resin (Grey)
Sale priceFrom £118.80 Regular price£136.62
£11.88 / kg
Choose options
Flexitec 2020 Resin Accelerator for Cold Weather Clever Shield flexitec, Flexitec 2020, res-tec, Resin Accelerator,Flexitec 2020 Resin Accelerator for Cold Weather Clever Shield flexitec, Flexitec 2020, res-tec, Resin Accelerator,
Clever Shield Flexitec 2020 Resin Accelerator
Sale price£5.50
£0.02 / g
Save £2.19
Flexitec 2020 Slate Grit 15kg Clever Shield flexitec, Flexitec 2020, res-tec, restec, Slate Grit (15kg)Flexitec 2020 Slate Grit 15kg Clever Shield flexitec, Flexitec 2020, res-tec, restec, Slate Grit (15kg)
Clever Shield Flexitec 2020 Slate Grit (15kg)
Sale price£14.58 Regular price£16.77
£0.97 / kg
Choose options
Save £38.68
FlexProof 106 NV Waterproofing 106NV, Below Ground Joint Sealing, cementitious joint sealer, concrete joint sealer,FlexProof 106 NV Waterproofing 106NV, Below Ground Joint Sealing, cementitious joint sealer, concrete joint sealer,
Newton Waterproofing Flexproof 106 NV
Sale price£257.90 Regular price£296.58
£34.39 / kg
Save £11.66
FlexProof 106 NV Waterproofing 106NV, Below Ground Joint Sealing, cementitious joint sealer, concrete joint sealer,FlexProof 106 NV Waterproofing 106NV, Below Ground Joint Sealing, cementitious joint sealer, concrete joint sealer,
Newton Waterproofing FlexProof 106 Primer
Sale price£87.02 Regular price£98.68
£87.02 / l
Save £34.96
FlexProof 106 Reinforcing Scrim Waterproofing 106NV, Below Ground Joint Sealing, cementitious joint sealer, concrete
Newton Waterproofing FlexProof 106 Reinforcing Scrim
Sale price£63.72 Regular price£98.68
£1.27 / m
Save £57.00
Edincare Flood Pump Kit Model 2203 for efficient floodwater removal from basements and low-lying areas. Includes 20m hose, filter tank, and quick-release couplingEdincare Flood Pump Kit Model 2203 for efficient floodwater removal from basements and low-lying areas. Includes 20m hose, filter tank, and quick-release coupling
Edincare Flood Pump Kit
Sale price£507.00 Regular price£564.00
£507.00 / item
Save £26.51
Soudal Floor Covering Adhesive 1kg tub, water-based solvent-free adhesive for bonding carpets, vinyl and linoleum flooring.
Soudal Floor Covering Adhesive
Sale price£132.52 Regular price£159.03
£2.94 / kg
Effective Foam & Gun Cleaner - Fast & Easy PU Foam Applicator Gun Cleaning Solution Soudal gap filler, gap filling, gap
Soudal FOAM & GUN CLEANER
Sale price£49.42
£98.84 / l
FOAMJET T Polyurethane Roof Paint Mapei Car Park Deck, Car Park Decks, Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium Deck
Save £11.84
fosroc colpor 200pf pavement joint sealant
Fosroc Fosroc Colpor 200PF 5L
Sale price£78.96 Regular price£90.80
£1.60 / m2

Recently viewed

What Our Customers Say

Very good 4.7/5

Exceptional Advice & Support

Hands down in all of my reviews I've done in 21+ years, Clever Shield Coatings is one I'll always remember as the staff are friendly & passionate about their job - looking out for the customer and getting the job done right first time.

S

Sunny

Verified customer

Fast, friendly and reliable…

Fast, friendly and reliable. I was able to get my job done quickly and my customer was happy with the prices.

Thanks.

K

Kamil

Verified customer

Exceptional Advice & Support

We have been using clever shield (dealing with Richard) for over 2 years. They always give good service deliveries on time and even give technical advise when needed.

J

JAC

Verified customer

Really helpful! great service

Spoke to technical for some advice on the product and it was really helpful, great service

T

Tina Mansfield

Verified customer

Great company / knowledgeable

What a great company - knowledge about the products, spent lots of time talking me through everything - if only every company was like this one !

O

Ostler Info

Verified customer

Great company and speedy delivery

Really great company to deal with,excellent customer service,speedy delivery will definitely recommend and use again as a satisfied customer

D

Del Upson

Verified customer

Great Technical Support

Great technical support and advice on wykamol products would highly recommend this company

S

Shirley

Verified customer

Highly Recommended

S

Sandra Dow

Verified customer