All products

1270 products

Showing 1081 - 1116 of 1270 products

Showing 1081 - 1116 of 1270 products
View
Soudal Trade Adhesive Adhesives Soudal Adhesives • Soudal Adhesive, Adhesives, Soudal
Soudal Trade Mirror Adhesive
Sale price£6.74
£23.24 / l
Soudal Trade Multi-Purpose Silicone bathroom sealant floor Soudal bathroom sealant, floor sealant, kitchen sealant,
Soudal Trade Multi-Purpose Silicone
Sale price£33.90
£125.56 / l
Choose options
Save £2.90
Soudal Trade Painters Flexible Caulk Soudal Trade Range Soudal gap filler, gap filling, gap sealant, gap-filller, Soudal
Soudal Trade Painters Flexible Caulk
Sale price£19.35 Regular price£22.25
£66.72 / l
Save £15.12
Soudal Trade Plasterboard Adh Gun Adhesives, Soudal Adhesive, Adhesives, construction_adhesives, Soudal
Soudal Trade Plasterboard Adh Gun
Sale price£100.83 Regular price£115.95
£11.20 / l
Soudal Trade Plasterboard Adh. Genius Soudal construction_adhesives, Soudal
Soudal Trade Plasterboard Adh. Genius
Sale price£95.01
£158.35 / l
Save £2.06
Soudal Trade Premium Building Silicon Soudal Trade Range Soudal Soudal, Trade Range
Soudal Trade Premium Building Silicon
Sale price£55.24 Regular price£57.30
£190.48 / l
Choose options
Save £6.10
Soudal Trade PU Construction Adh construction_adhesives, Soudal construction_adhesives, Soudal
Soudal Trade PU Construction Adh
Sale price£63.00 Regular price£69.10
£217.24 / l
Save £1.87
Soudal Trade Sanitary Silicone sanitary-range Soudal Soudal sanitary-range, Soudal
Soudal Trade Sanitary Silicone
Sale price£42.63 Regular price£44.50
£147.00 / l
Choose options
Save £9.87
Tradecc Leakplug Crack/Joint Sealing, Waterproofing cable duct sealant, Crack/Joint Sealing, Duct Sealant, ducting
Newton Waterproofing Tradecc Leakplug
Sale price£59.73 Regular price£69.60
£99.55 / kg
Save £125.00
TRADECC Polyurea Waterproof Coating & Primer Tradecc Car Park Deck, Car Park Decks, Elastocoat BASF Polyurea WaterproofTRADECC Polyurea Waterproof Coating & Primer Tradecc Car Park Deck, Car Park Decks, Elastocoat BASF Polyurea Waterproof
Tradecc Tradecc's Polyurea Waterproof Coating & Primer
Sale priceFrom £350.00 Regular price£475.00
£8.94 / kg
Choose options
Soudal Transpacryl Soudal Soudal clevershieldcoatings.co.uk Soudal Soudal
Soudal Transpacryl
Sale price£3.83
£12.35 / l
Save £32.58
Triblock P Polyurethane Roof Primer Mapei Car Park Deck, Car Park Decks, epoxy primer, Flat Roof, Flat Roof Coating
Mapei Triblock Epoxy-Cement Waterproof Primer 5kg
Sale price£162.90 Regular price£195.48
£32.58 / kg
Save £26.26
Triton Cemflex VB Plate Waterstop for UK Delivery Basement, Below Ground Joint Sealing, building material suppliers,Triton Cemflex VB Plate Waterstop for UK Delivery Basement, Below Ground Joint Sealing, building material suppliers,
Wykamol Triton CEMflex VB Plate WATERSTOP
Sale priceFrom £29.99 Regular price£56.25
£1.50 / m
Choose options
Save £13.96
Clever Shield brick plugs for cavity drain membranes 60mm waterproofing membrane fixing plugs box of 100Clever Shield cavity drain membrane brick plug with 35mm serrated head waterproofing fixing
Wykamol Triton CM Brick Plug (100 Pack)
Sale priceFrom £23.99 Regular price£37.95
£0.39 / item
Choose options
Triton CM20 Geotextile Membrane for Waterproofing Wykamol Cavity Drain Membrane, Cavity Drainage, Type C, Clever ShieldTriton CM20 Geotextile Membrane for Waterproofing Wykamol Cavity Drain Membrane, Cavity Drainage, Type C, Clever Shield
Wykamol Triton CM20 Geotextile 2m x 10m
Sale price£157.22
£78.61 / m
Triton CM20 Geotextile Membrane for Waterproofing Wykamol Cavity Drain Membrane, Cavity Drainage, Type C, Clever ShieldTriton CM20 Geotextile Membrane for Waterproofing Wykamol Cavity Drain Membrane, Cavity Drainage, Type C, Clever Shield
Wykamol Triton CM20 Geotextile Membrane Pallet Rates
Sale priceFrom £840.70
£8.41 / m2
Choose options
Triton CM20 Geotextile Membrane for Waterproofing Wykamol Cavity Drain Membrane, Cavity Drainage, Type C, Clever ShieldTriton CM20 Geotextile Membrane for Waterproofing Wykamol Cavity Drain Membrane, Cavity Drainage, Type C, Clever Shield
Save £29.99
Triton Triseal Waterproof Coating Essential Wykamol Anti Condensation Product, Anti-Condensation, Damp, Damp Proofing,Triton Triseal Waterproof Coating Essential Wykamol Anti Condensation Product, Anti-Condensation, Damp, Damp Proofing,
Wykamol Triton Triseal
Sale price£149.99 Regular price£179.98
£30.00 / l
Save £13.25
Triton TT Waterstop for Hydrostatic Pressure Wykamol Basement, Basement Construction, Basement Drainage, Below GroundTriton TT Waterstop for Hydrostatic Pressure Wykamol Basement, Basement Construction, Basement Drainage, Below Ground
Wykamol Triton TT Waterstop Waterbar
Sale priceFrom £43.00 Regular price£56.25
£8.98 / m
Choose options
Soudal TROWEL - PARQUET ADHESIVE flooring-range Soudal Soudal flooring-range, Soudal
Soudal TROWEL - PARQUET ADHESIVE
Sale price£75.61
£75.61 / item
Choose options
Save £55.28
Triton TT Admix Concrete Waterproofing 4.1Kg Wykamol Cementitious Screed, cementitious waterproofing, concreteTT Admix Concrete Waterproofing (4.1Kg) TT Admix waterproofs concrete from within using crystalline technology.
Wykamol TT Admix Concrete Waterproofing (4.1Kg)
Sale price£368.55 Regular price£423.83
£12.29 / kg
Save £27.24
ULTRABOND SUPER GRIP high-strength white acrylic adhesive for bonding PVC, wood, trims, panels, and profiles on absorbent construction substrates."
Mapei Ultrabond Super Grip 310ml
Sale price£181.62 Regular price£208.86
£585.87 / l
Save £43.26
Mapei Ultracoat Top Deck Oil 5L can – exterior wood decking oil for UV, fungi, and mould protection in Transparent or Teak finishUltracoat Top Deck Oil being applied to outdoor wooden decking with a roller – UV and mould protection for external timber surfaces
Mapei Ultracoat Top Deck Oil 5L
Sale price£288.40 Regular price£331.66
£57.68 / l
Save £58.31
Ultracure Damp Proof Cream Kits with Nozzle Wykamol Basement, Basement Construction, building material suppliers,Ultracure Damp Proof Cream Kits with Nozzle Wykamol Basement, Basement Construction, building material suppliers,
Wykamol Ultracure Damp Proof Cream - Kits
Sale price£60.99 Regular price£119.30
£160.50 / l
Save £3.30
Ultracure Damp Proofing Cream & Accessories Mapei Basement, Basement Construction, Brick Injection Damp Proofing,Ultracure Damp Proofing Cream & Accessories Mapei Basement, Basement Construction, Brick Injection Damp Proofing,
Wykamol Ultracure Damp Proofing Cream & Accessories
Sale price£4.33 Regular price£7.63
£4.33 / item
Save £40.81
Ultracure Damp Proofing Cream 3L & 8L Buckets Mapei Basement, Basement Construction, Brick Injection Damp Proofing,Ultracure Damp Proofing Cream 3L & 8L Buckets Mapei Basement, Basement Construction, Brick Injection Damp Proofing,
Wykamol Ultracure Damp Proofing Cream 5 Litre Buckets
Sale price£75.99 Regular price£116.80
£9.50 / l
Save £20.81
Ultracure Damp Proofing Cream 3L & 8L Buckets Mapei Basement, Basement Construction, Brick Injection Damp Proofing,Ultracure Damp Proofing Cream 3L & 8L Buckets Mapei Basement, Basement Construction, Brick Injection Damp Proofing,
Wykamol Ultracure Damp Proofing Cream 8 Litre Buckets
Sale price£95.99 Regular price£116.80
£12.00 / l
Save £186.21
ULTRADRY Bicomponent Epoxy Resin Floor Coating Eagle bund lining, Concrete Floor Coating, epoxy coating, Epoxy Resin,
Eagle ULTRADRY Bicomponent Epoxy Floor Resin
Sale priceFrom £125.99 Regular price£312.20
£19.67 / kg
Choose options
Save £853.33
ULTRADRY Bicomponent Epoxy Resin Floor Coating Eagle bund lining, Concrete Floor Coating, epoxy coating, Epoxy Resin,
Eagle ULTRADRY Bicomponent Epoxy Floor Resin - Pallet Rates
Sale priceFrom £1,198.50 Regular price£2,051.83
£19.33 / kg
Choose options
Pallet Rate Pricing for Ultraflex Liquid Waterproofing Membrane Eagle Car Park Deck, Car Park Decks, Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium DeckPallet Rate Pricing for Ultraflex Liquid Waterproofing Membrane Eagle Car Park Deck, Car Park Decks, Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium Deck
Eagle Ultraflex - Pallet Rates 20 x 15kg
Sale price£2,360.00
£15.73 / kg
Save £120.88
Ultraflex Clearcoat Polyurethane Roof Paint Eagle clear coating, Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium Deck, polyurethaneUltraflex Clearcoat Polyurethane Roof Paint Eagle clear coating, Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium Deck, polyurethane
Eagle Ultraflex Clearcoat
Sale price£139.00 Regular price£259.88
£27.80 / kg
Save £49.00
Pallet Rate Pricing for Ultraflex Liquid Waterproofing Membrane Eagle Car Park Deck, Car Park Decks, Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium DeckPallet Rate Pricing for Ultraflex Liquid Waterproofing Membrane Eagle Car Park Deck, Car Park Decks, Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium Deck
Eagle Ultraflex Liquid Waterproofing
Sale price£124.00 Regular price£173.00
£8.27 / kg
Save £9.22
Ultraflex Matting Chopped Strand Matting, Eagle Chopped Strand Matting, dup-review-publication, Flat Roof, Flat RoofUltraflex Matting Chopped Strand Matting, Eagle Chopped Strand Matting, dup-review-publication, Flat Roof, Flat Roof
Eagle Ultraflex Matting
Sale priceFrom £42.50 Regular price£51.72
£2.13 / m2
Choose options
Save £2,900.01
Ultraflex Pro HP Pure Polyurea Roof Coating Eagle Flat Roof, Flat Roof Coating, Floor Coating, Liquid Coating, PodiumUltraflex Pro HP Pure Polyurea Roof Coating Eagle Flat Roof, Flat Roof Coating, Floor Coating, Liquid Coating, Podium
Tecnopol Ultraflex Pro HP Pure Polyurea
Sale price£3,999.99 Regular price£6,900.00
£8.89 / kg
Save £35.00
UltraFlex PW DWI Approved Roofing Eagle Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium Deck, polyurethane, Roof Coating PaintUltraFlex PW DWI Approved Roofing Eagle Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium Deck, polyurethane, Roof Coating Paint
Eagle UltraFlex PW WRAS Approved
Sale price£175.00 Regular price£210.00
£11.67 / kg
Save £18.00
Ultraflex QuickcureQuickcure accelerates Ultraflex curing from 24 to 3 hours allowing single-layer application. IdealUltraflex QuickcureQuickcure accelerates Ultraflex curing from 24 to 3 hours allowing single-layer application. Ideal
Eagle Ultraflex Quickcure
Sale price£36.00 Regular price£54.00
£36.00 / kg

Recently viewed

What Our Customers Say

Very good 4.7/5

Exceptional Advice & Support

Hands down in all of my reviews I've done in 21+ years, Clever Shield Coatings is one I'll always remember as the staff are friendly & passionate about their job - looking out for the customer and getting the job done right first time.

S

Sunny

Verified customer

Fast, friendly and reliable…

Fast, friendly and reliable. I was able to get my job done quickly and my customer was happy with the prices.

Thanks.

K

Kamil

Verified customer

Exceptional Advice & Support

We have been using clever shield (dealing with Richard) for over 2 years. They always give good service deliveries on time and even give technical advise when needed.

J

JAC

Verified customer

Really helpful! great service

Spoke to technical for some advice on the product and it was really helpful, great service

T

Tina Mansfield

Verified customer

Great company / knowledgeable

What a great company - knowledge about the products, spent lots of time talking me through everything - if only every company was like this one !

O

Ostler Info

Verified customer

Great company and speedy delivery

Really great company to deal with,excellent customer service,speedy delivery will definitely recommend and use again as a satisfied customer

D

Del Upson

Verified customer

Great Technical Support

Great technical support and advice on wykamol products would highly recommend this company

S

Shirley

Verified customer

Highly Recommended

S

Sandra Dow

Verified customer