All products

1270 products

Showing 1117 - 1152 of 1270 products

Showing 1117 - 1152 of 1270 products
View
Save £197.09
Ultraflex Roofing 60m2 Kit Eagle liquid coating roof kit, polyurethane, Roof Kit, Ultraflex, Ultraflex Clearcoat
Eagle Ultraflex Roofing Kit 3 - 60m2 Cover
Sale price£1,313.99 Regular price£1,511.08
£21.90 / m2
Save £136.91
Ultraflex Sealant PU Mastic Adhesive Eagle dup-review-publication, Flat Roof, Flat Roof Coating, FLEXIBLE FILLER, gap
Eagle Ultraflex Sealant
Sale priceFrom £11.99 Regular price£148.90
£41.34 / l
Choose options
Save £11.00
Ultraflex Tixal Polyurethane Roof Thickener Eagle Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium Deck, polyurethane, Roof Coating
Eagle Ultraflex Tixal
Sale price£69.00 Regular price£80.00
£69.00 / kg
Save £2.52
Arboflex Arboflex, ARBOFLEX Drip Trim 2.5m, arboflex trimArboflex Arboflex, ARBOFLEX Kerb Trim 2.5m, arboflex trim
Eagle Ultraflex Trims
Sale priceFrom £12.60 Regular price£15.12
£5.65 / m
Save £24.29
Ultraprime Pro Polyurethane Roof Primer Eagle Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium Deck, polyurethane, polyurethane
Eagle Ultraprime Pro
Sale priceFrom £161.70 Regular price£185.99
£29.19 / l
Choose options
Save £19.00
Ultratop Polyurethane Roof Paint Eagle dup-review-publication, Flat Roof, Flat Roof Coating, Podium Deck, polyurethane
Eagle Ultratop
Sale price£122.00 Regular price£141.00
£24.40 / kg
Save £26.95
“ULTRATOP LOFT F coarse-textured decorative cementitious paste for trowelled floor and wall finishes – 20 kg bag”Ultratop Loft F 3 x 5kg ULTRATOP LOFT F coarse-textured paste, durable natural finish for decorative floors & walls.
Mapei Ultratop Loft F 3 x 5kg
Sale price£179.64 Regular price£206.59
£35.93 / kg
Save £29.30
“ULTRATOP LOFT W fine-textured decorative cementitious paste for floors and walls – smooth trowel finish”Ultratop Loft W 2 x 5kg ULTRATOP LOFT W fine-textured paste, smooth durable & abrasion-resistant decorative finish
Mapei Ultratop Loft W 2 x 5kg
Sale price£195.30 Regular price£224.60
£39.06 / kg
Save £22.00
Ultratop WR Roofing Membrane Eagle Balcony and Car Park Waterproofing, Car Park Deck, Car Park Decks,
Eagle Ultratop WR
Sale price£149.00 Regular price£171.00
£37.25 / kg
Choose options
Save £3.70
Universal Pipe Repair Kit for Live Leaks Sylmasta For Live Leaks, Pipe Repair, pipe repair bandage, PIPE REPAIRUniversal Pipe Repair Kit for Live Leaks Sylmasta For Live Leaks, Pipe Repair, pipe repair bandage, PIPE REPAIR
Sylmasta Universal Pipe Repair Kit - For Live Leaks
Sale priceFrom £24.67 Regular price£28.37
£13.71 / m
Choose options
Soudal Universal Putty glass-glazing Soudal glass-glazing • Soudal gap filler, gap filling, gap sealant, gap-filller,
Soudal Universal Putty
Sale priceFrom £22.26
£0.04 / g
Choose options
Save £25.47
VANDEX BB 75 E waterproofing slurryVANDEX BB 75 E waterproofing slurry
Vandex VANDEX BB 75 E Elasticised Waterproofing Slurry 35kg
Sale price£169.80 Regular price£195.27
£8.49 / kg
VANDEX BB 75 waterproofing slurryVANDEX BB 75 waterproofing slurry
Vandex VANDEX BB 75 Waterproofing Slurry 25kg
Sale price£65.99
£3.30 / kg
Save £12.42
VANDEX FLEXTAPE ADHESIVE G epoxy adhesive
Vandex VANDEX FlexTape Adhesive G 6kg
Sale price£82.79 Regular price£95.21
£4.14 / kg
Save £8.10
VANDEX Injection Mortar VIM
Vandex VANDEX Injection Mortar (VIM) 20kg
Sale price£53.99 Regular price£62.09
£2.70 / kg
Save £3.41
Soudal Vapourseal air tight wall coating concrete sealant, Soudal air tight wall coating, concrete sealant, floorSoudal Vapourseal air tight wall coating concrete sealant, Soudal air tight wall coating, concrete sealant, floor
Soudal Vapourseal
Sale priceFrom £108.59 Regular price£112.00
£350.29 / l
Choose options
Victron Inverter / Pump Batteries Battery Back-Up Waterproofing Basement Drainage, Basement Sump, Basemnet Sump,
Newton Waterproofing Victron Inverter - Pump Batteries
Sale priceFrom £356.97
£356.97 / item
Choose options
Victron Inverters - Battery Back-Up Battery Waterproofing Basement Drainage, Basement Sump, Basemnet Sump, Drainage,
Newton Waterproofing Victron Inverters - Battery Back-Up
Sale priceFrom £669.66
£669.66 / item
Choose options
Save £172.71
Victron Monitoring Units Basement Drainage Basement Victron Basement Drainage, Basement Sump, Basemnet Sump, Drainage,
Victron Victron Monitoring Units
Sale priceFrom £691.15 Regular price£863.86
£691.15 / item
Choose options
Save £5,176.01
VIP LEISURELINE Waterpark Polyurea Coatings VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building materialVIP LEISURELINE Waterpark Polyurea Coatings VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building material
VIP Coating Solutions VIP LEISURELINE Lagoons & Waterparks
Sale priceFrom £23.99 Regular price£5,200.00
£1.00 / m2
Choose options
VIP Coating Solutions VIP Quick ROLL 2K Polyurea 26.5 KG VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, buildingVIP Coating Solutions VIP Quick ROLL 2K Polyurea 26.5 KG VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building
VIP Coating Solutions VIP Quick ROLL 2K SF Polyurea 25.7 KG VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, buildingVIP Coating Solutions VIP Quick ROLL 2K SF Polyurea 25.7 KG VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building
VIP Coating Solutions VIP QuickFloor Anti Static Floor VIP Coating Solutions Anti Static Floor Coating, ChemicalVIP Coating Solutions VIP QuickFloor Anti Static Floor VIP Coating Solutions Anti Static Floor Coating, Chemical
VIP Coating Solutions VIP QuickFloor Flooring System
Sale priceFrom £23.99
£1.00 / m2
Choose options
Save £103.67
VIP Coating Solutions VIP QuickPrime 1K PU (10 L) Polyurea VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, buildingVIP Coating Solutions VIP QuickPrime 1K PU (10 L) Polyurea VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building
VIP Coating Solutions VIP QuickPrime 1K PU (10 L) Polyurea Primer
Sale price£215.33 Regular price£319.00
£21.53 / l
Save £45.17
VIP Coating Solutions VIP QuickPrime 1K PU-SF (10 L) VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, buildingVIP Coating Solutions VIP QuickPrime 1K PU-SF (10 L) VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building
VIP Coating Solutions VIP QuickPrime 1K PU-SF (10 L) Polyurea Primer
Sale price£93.83 Regular price£139.00
£9.38 / l
VIP Coating Solutions VIP QuickPrime 2K Epoxy C (20 L) VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, buildingVIP Coating Solutions VIP QuickPrime 2K Epoxy C (20 L) VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building
Save £154.37
VIP Coating Solutions VIP QuickPrime 2K Epoxy CF (20 L) VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, buildingVIP Coating Solutions VIP QuickPrime 2K Epoxy CF (20 L) VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building
VIP Coating Solutions VIP QuickPrime 2K Epoxy CF (20 L) Polyurea Primer
Sale price£320.63 Regular price£475.00
£16.03 / l
Save £286.20
VIP Coating Solutions VIP QuickPrime 2K Epoxy SF21 (20 L) VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, buildingVIP Coating Solutions VIP QuickPrime 2K Epoxy SF21 (20 L) VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building
VIP Coating Solutions VIP QuickPrime 2K Epoxy SF21 (20 L) Polyurea Primer
Sale price£594.40 Regular price£880.60
£29.72 / l
Save £2,470.00
VIP Coating Solutions VIP QuickSeal MP 500 Polyurea 425 KG VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, buildingVIP Coating Solutions VIP QuickSeal MP 500 Polyurea 425 KG VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building
Save £355.00
VIP QuickSpray Industrial Polyurea Coating VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building material
VIP Coating Solutions VIP QuickSpray Industrial AS Polyurea Coating
Sale price£4,845.00 Regular price£5,200.00
Save £900.00
QuickSpray Industrial W Polyurea Coating VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building material suppliers,QuickSpray Industrial W Polyurea Coating VIP Coating Solutions balcony waterproof coating, building material suppliers,
VIP Coating Solutions VIP QuickSpray Industrial W Water Containment Polyurea Coating
Sale price£4,300.00 Regular price£5,200.00
£9.56 / kg
Save £102.15
Visqueen Axiom Guard Grey 20kg liquid applied waterproofing membrane for below ground tanking and structural protection.
Visqueen Visqueen Axiom Guard Grey 20kg
Sale price£680.99 Regular price£783.14
£13.62 / m2
Save £31.65
Visqueen Axiom Guard Primer 4kg polyurethane primer for improving waterproofing membrane adhesion on concrete substrates.
Visqueen Visqueen Axiom Guard Primer 4kg
Sale price£210.99 Regular price£242.64
£4.22 / m2
Save £5.70
Visqueen double sided butyl jointing tape
Visqueen Visqueen Double Sided Butyl Tape
Sale price£37.99 Regular price£43.69
Save £8.36
Visqueen EcoMembrane DPM Black 500mu 4m x 12.5m recycled polyethylene damp proof membrane roll.
Visqueen Visqueen Eco Membrane DPM
Sale price£55.76 Regular price£64.12
£1.12 / m2

Recently viewed

What Our Customers Say

Very good 4.7/5

Exceptional Advice & Support

Hands down in all of my reviews I've done in 21+ years, Clever Shield Coatings is one I'll always remember as the staff are friendly & passionate about their job - looking out for the customer and getting the job done right first time.

S

Sunny

Verified customer

Fast, friendly and reliable…

Fast, friendly and reliable. I was able to get my job done quickly and my customer was happy with the prices.

Thanks.

K

Kamil

Verified customer

Exceptional Advice & Support

We have been using clever shield (dealing with Richard) for over 2 years. They always give good service deliveries on time and even give technical advise when needed.

J

JAC

Verified customer

Really helpful! great service

Spoke to technical for some advice on the product and it was really helpful, great service

T

Tina Mansfield

Verified customer

Great company / knowledgeable

What a great company - knowledge about the products, spent lots of time talking me through everything - if only every company was like this one !

O

Ostler Info

Verified customer

Great company and speedy delivery

Really great company to deal with,excellent customer service,speedy delivery will definitely recommend and use again as a satisfied customer

D

Del Upson

Verified customer

Great Technical Support

Great technical support and advice on wykamol products would highly recommend this company

S

Shirley

Verified customer

Highly Recommended

S

Sandra Dow

Verified customer