All products

1270 products

Showing 1009 - 1044 of 1270 products

Showing 1009 - 1044 of 1270 products
View
Save £1.99
Superfast Copper Epoxy Putty Stick Sylmasta Epoxy Putty Stick, Superfast Copper, Sylmasta Metal Repair, WRASSuperfast Copper Epoxy Putty Stick Sylmasta Epoxy Putty Stick, Superfast Copper, Sylmasta Metal Repair, WRAS
Sylmasta Superfast Copper Epoxy Putty Stick
Sale price£13.27 Regular price£15.26
£13.27 / item
Save £1.99
Superfast Plastic Epoxy Putty Stick Sylmasta Epoxy Putty Stick, Superfast Plastic, Sylmasta Metal RepairSuperfast Plastic Epoxy Putty Stick Sylmasta Epoxy Putty Stick, Superfast Plastic, Sylmasta Metal Repair
Sylmasta Superfast Plastic Epoxy Putty Stick
Sale price£13.27 Regular price£15.26
£13.27 / item
Save £1.99
Superfast Steel Epoxy Putty Stick Sylmasta Epoxy Putty Stick, Superfast Steel, Sylmasta Metal Repair, WRASSuperfast Steel Epoxy Putty Stick Sylmasta Epoxy Putty Stick, Superfast Steel, Sylmasta Metal Repair, WRAS
Sylmasta Superfast Steel Epoxy Putty Stick
Sale price£13.27 Regular price£15.26
£13.27 / item
Save £1.99
Superfast Wood Epoxy Putty Stick Sylmasta Epoxy Putty Stick, Superfast Wood, Sylmasta Metal RepairSuperfast Wood Epoxy Putty Stick Sylmasta Epoxy Putty Stick, Superfast Wood, Sylmasta Metal Repair
Sylmasta Superfast Wood Epoxy Putty Stick
Sale price£13.27 Regular price£15.26
£13.27 / item
Save £3.81
Soudal Superglue Activator Soudal Soudal Soudal Soudal
Soudal Superglue Activator
Sale price£21.29 Regular price£25.10
£8.87 / l
Soudal Superglue HV Soudal Soudal clevershieldcoatings.co.uk Soudal SoudalSoudal Superglue HV Soudal Soudal clevershieldcoatings.co.uk Soudal Soudal
Soudal Superglue HV
Sale priceFrom £0.92
£0.05 / g
Choose options
Soudal Superglue MV Soudal Soudal clevershieldcoatings.co.uk Soudal SoudalSoudal Superglue MV Soudal Soudal clevershieldcoatings.co.uk Soudal Soudal
Soudal Superglue MV
Sale priceFrom £0.92
£0.05 / g
Choose options
Save £2.89
Sure Edge Gutter Drip Trim ClassicBond classicbond, dpc, dpm membrane, Drip Trims, EPDMSure Edge Gutter Drip Trim ClassicBond classicbond, dpc, dpm membrane, Drip Trims, EPDM
ClassicBond Sure Edge Gutter Drip Trim
Sale priceFrom £19.24 Regular price£22.13
£9.63 / m
Choose options
Save £55.65
Surefix Brick Plugs 10mm x 60mm Waterproof Wykamol Ancillaries - Plugs, Brick Plugs, Cavity Drain Membrane, CavitySurefix Brick Plugs 10mm x 60mm Waterproof Wykamol Ancillaries - Plugs, Brick Plugs, Cavity Drain Membrane, Cavity
Wykamol Surefix Green CM Brick Plugs
Sale price£64.99 Regular price£120.64
£0.32 / item
Save £52.01
Buy Sureprime Premium Performance Primer Wykamol gas, Gas Barrier, gas barrier membranes, Gas Membrane, membrane productBuy Sureprime Premium Performance Primer Wykamol gas, Gas Barrier, gas barrier membranes, Gas Membrane, membrane product
Wykamol Sureprime Premium Performance Primer 5L
Sale price£46.99 Regular price£99.00
£9.40 / l
Save £18.06
Sureproof 300mm Tape for Waterproofing Membrane Wykamol Basement, Basement Construction, Basement Drainage, BasementSureproof 300mm Tape for Waterproofing Membrane Wykamol Basement, Basement Construction, Basement Drainage, Basement
Wykamol Sureproof 300mm Tape 20m
Sale price£120.40 Regular price£138.46
£6.02 / m
Save £78.05
Sureproof Waterproofing Membrane Wykamol Basement, Basement Construction, Basement Drainage, Basement Membrane,Sureproof Waterproofing Membrane Wykamol Basement, Basement Construction, Basement Drainage, Basement Membrane,
Wykamol Sureproof Ultra Self-Adhesive Waterproofing & Gas Control Membrane
Sale price£249.95 Regular price£328.00
£12.50 / m2
Save £11.77
Soudal SV-15P PARQUET ADHESIVE flooring-range Soudal Soudal Floor Coating, flooring-range, SoudalSoudal SV-15P PARQUET ADHESIVE flooring-range Soudal Soudal Floor Coating, flooring-range, Soudal
Soudal SV-15P PARQUET ADHESIVE
Sale price£78.52 Regular price£90.29
£6.04 / kg
Save £68.22
SwellMAX Waterstop Quellmax PLUS Waterproofing Wykamol Below Ground Joint Sealing, Building Products, concrete jointSwellMAX Waterstop Quellmax PLUS Waterproofing Wykamol Below Ground Joint Sealing, Building Products, concrete joint
Wykamol SwellMAX Waterstop Quellmax PLUS
Sale price£286.78 Regular price£355.00
£9.56 / m
Save £150.01
SwellSeal Waterbar 18mm for Waterproofing Wykamol Below Ground Joint Sealing, Building Products, concrete joint sealer,SwellSeal Waterbar 18mm for Waterproofing Wykamol Below Ground Joint Sealing, Building Products, concrete joint sealer,
Wykamol SwellSeal Waterbar
Sale price£689.99 Regular price£840.00
£9.58 / m
Save £2.10
Soudal Swipex Hand Cleaner Adhesives Sealants Soudal Soudal Adhesive, Adhesives, Sealants, Soudal
Soudal Swipex Hand Cleaner
Sale price£67.20 Regular price£69.30
£67.20 / l
Save £1.95
Soudal Swipex Wipes Adhesives Sealants Soudal Adhesives • Soudal Adhesives, Sealants, Soudal
Soudal Swipex Wipes
Sale priceFrom £19.35 Regular price£21.30
£1.61 / item
Choose options
Sylmasta AB Epoxy Putty Stick Sylmasta Epoxy Putty Stick, Epoxy Repair Putty, filler, gap filler, PipeSylmasta AB Epoxy Putty Stick Sylmasta Epoxy Putty Stick, Epoxy Repair Putty, filler, gap filler, Pipe
Sylmasta Sylmasta AB Original Epoxy Putty Stick
Sale priceFrom £15.01
£0.08 / g
Choose options
Save £22.45
Sylmasta AB Original Epoxy Putty Sylmasta Cementitious Grout, crack Sticking Grout, Epoxy Repair Putty, Flexi Grout,Sylmasta AB Original Epoxy Putty Sylmasta Cementitious Grout, crack Sticking Grout, Epoxy Repair Putty, Flexi Grout,
Sylmasta Sylmasta AB Original Epoxy Repair Putty
Sale priceFrom £149.72 Regular price£172.17
£29.94 / kg
Choose options
Save £3.72
Sylmasta AB Rapid 5 Minute Epoxy Putty Sylmasta AB Rapid 5 Minute, Epoxy Putty Stick, pipe coating, Pipe Repair, PIPE
Sylmasta Sylmasta AB Rapid 5 Minute Epoxy Putty
Sale priceFrom £24.85 Regular price£28.57
£37.52 / kg
Choose options
Save £29.78
Sylmasta E190 Brushable Epoxy Resin Sylmasta Brushable, Epoxy Resin, Sylmasta E190, Sylmasta Metal Repair
Sylmasta Sylmasta E190 Brushable Epoxy Resin
Sale price£198.56 Regular price£228.34
£0.09 / g
SylPad Pressure Resistance Multiplier pack of 10 for Wrap & Seal pipe leak repairsSylPad Pressure Resistance Multiplier installed between Wrap & Seal layers on a large diameter pipe repair
Save £11.90
SylWrap Cast Iron Pipe Repair Kit Sylmasta Contractor Case, iron pipe repair, Multiple Repairs, Pipe Repair, SylmastaSylWrap Cast Iron Pipe Repair Kit Sylmasta Contractor Case, iron pipe repair, Multiple Repairs, Pipe Repair, Sylmasta
Sylmasta SylWrap Cast Iron Pipe Repair Kit
Sale priceFrom £79.38 Regular price£91.28
£79.38 / item
Choose options
Save £30.76
SylWrap Pipe Repair Kit Sylmasta Brushable, Epoxy Resin, Pipe Repair, PIPE REPAIR SYSTEMS, pipe sealantSylWrap Pipe Repair Kit Sylmasta Brushable, Epoxy Resin, Pipe Repair, PIPE REPAIR SYSTEMS, pipe sealant
Sylmasta SylWrap Drain & Waste Pipe Repair Kit
Sale priceFrom £205.07 Regular price£235.83
£205.07 / item
Choose options
Save £2.88
SylWrap HD Pipe Repair Bandage Sylmasta pipe repair bandage, Sylmasta Metal Repair, SylWrap HD Pipe, WRASSylWrap HD Pipe Repair Bandage Sylmasta pipe repair bandage, Sylmasta Metal Repair, SylWrap HD Pipe, WRAS
Sylmasta SylWrap HD Pipe Repair Bandage
Sale priceFrom £19.24 Regular price£22.12
£10.69 / m
Choose options
SylWrap Standard Pipe Repair Kit Sylmasta Pipe, Repair Kit, Standard, Sylmasta Metal Repair, SylWrapSylWrap Standard Pipe Repair Kit Sylmasta Pipe, Repair Kit, Standard, Sylmasta Metal Repair, SylWrap
Sylmasta SylWrap Standard Pipe Repair Kit
Sale priceFrom £21.22
£11.79 / m
Choose options
Save £2,200.01
Synthesia Synthesia Urespray P-500 Pure Polyurea 25 year Synthesia 25 year warranty, anti-slip, Balcony and Car ParkSynthesia Synthesia Urespray P-500 Pure Polyurea 25 year Synthesia 25 year warranty, anti-slip, Balcony and Car Park
Synthesia Synthesia Urespray P-500 Pure Polyurea
Sale price£3,799.99 Regular price£6,000.00
£8.94 / kg
Save £36.39
Technoseal DPM Black Radon Barrier & Waterproof Wykamol Damp, Damp Proof Coating, Damp Proof Membrane, Damp Proofing,Technoseal DPM Black Radon Barrier & Waterproof Wykamol Damp, Damp Proof Coating, Damp Proof Membrane, Damp Proofing,
Wykamol Technoseal DPM Damp Proofing Membrane BLACK 5L
Sale price£29.99 Regular price£66.38
£6.00 / l
Save £33.45
Technoseal DPM White Damp Proofing Membrane Wykamol Damp, Damp Proof Coating, Damp Proof Membrane, Damp Proofing, DampTechnoseal DPM White Damp Proofing Membrane Wykamol Damp, Damp Proof Coating, Damp Proof Membrane, Damp Proofing, Damp
Wykamol Technoseal DPM Damp Proofing Membrane WHITE 5L
Sale price£32.93 Regular price£66.38
£6.59 / l
Save £12.01
Tecnoband & Tecnomesh Matting for Polyurea Eagle Desmopol, External Type A Waterproofing, Flat Roof, Flat Roof Coating,Tecnoband & Tecnomesh Matting for Polyurea Eagle Desmopol, External Type A Waterproofing, Flat Roof, Flat Roof Coating,
Tecnopol Tecnoband & Tecnomesh Matting
Sale priceFrom £41.99 Regular price£54.00
£2.10 / m2
Choose options
Tecnopol Tecnocoat CP-2049 Polyurea balcony waterproof Tecnopol balcony waterproof coating, building materialTecnopol Tecnocoat CP-2049 Polyurea balcony waterproof Tecnopol balcony waterproof coating, building material
Tecnopol Tecnocoat CP-2049 Polyurea
Sale priceFrom £48.30
£14.67 / kg
Choose options
Save £5.60
Tecnocoat H - 2049 EL Coating System Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof CoatingTecnocoat H - 2049 EL Coating System Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof Coating
Tecnopol Tecnocoat H-2049 EL Coating System
Sale price£20.30 Regular price£25.90
£1.00 / m2
Save £4.81
Tecnocoat H - 2049 LV Coating System Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof CoatingTecnocoat H - 2049 LV Coating System Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof Coating
Tecnopol Tecnocoat H-2049 LV Coating System
Sale price£19.99 Regular price£24.80
£1.00 / m2
Save £4.64
Tecnocoat P - 2049 AL Coating System Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof CoatingTecnocoat P - 2049 AL Coating System Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof Coating
Tecnopol Tecnocoat P-2049 AL Coating System
Sale price£43.66 Regular price£48.30
£1.00 / m2
Save £4.44
Tecnocoat P - 2049 AS Coating System Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof CoatingTecnocoat P - 2049 AS Coating System Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof Coating
Tecnopol Tecnocoat P-2049 AS Coating System
Sale price£27.66 Regular price£32.10
£1.00 / m2
Save £4.81
Tecnocoat P - 2049 Coating System Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof CoatingTecnocoat P - 2049 Coating System Tecnopol Car Park Deck, Car Park Decks, Desmopol, Flat Roof, Flat Roof Coating
Tecnopol Tecnocoat P-2049 Coating System
Sale price£19.99 Regular price£24.80
£1.00 / m2

Recently viewed

What Our Customers Say

Very good 4.7/5

Exceptional Advice & Support

Hands down in all of my reviews I've done in 21+ years, Clever Shield Coatings is one I'll always remember as the staff are friendly & passionate about their job - looking out for the customer and getting the job done right first time.

S

Sunny

Verified customer

Fast, friendly and reliable…

Fast, friendly and reliable. I was able to get my job done quickly and my customer was happy with the prices.

Thanks.

K

Kamil

Verified customer

Exceptional Advice & Support

We have been using clever shield (dealing with Richard) for over 2 years. They always give good service deliveries on time and even give technical advise when needed.

J

JAC

Verified customer

Really helpful! great service

Spoke to technical for some advice on the product and it was really helpful, great service

T

Tina Mansfield

Verified customer

Great company / knowledgeable

What a great company - knowledge about the products, spent lots of time talking me through everything - if only every company was like this one !

O

Ostler Info

Verified customer

Great company and speedy delivery

Really great company to deal with,excellent customer service,speedy delivery will definitely recommend and use again as a satisfied customer

D

Del Upson

Verified customer

Great Technical Support

Great technical support and advice on wykamol products would highly recommend this company

S

Shirley

Verified customer

Highly Recommended

S

Sandra Dow

Verified customer